Haber

Ahmet Türk, Yeşil Sol Parti mitinginde konuştu

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı görevden alındı Ahmet Türk Yeşil Sol Parti’nin Mardin’in Nusaybin ilçesinde düzenlediği mitingde; “İktidar görüyor ki gidiyor. Ne yapıyor? İmralı’ya heyet gönderiyor. Hani yıllarca aile ziyaretlerini yasakladınız, avukatlarıyla görüşmeyi yasakladınız. Şimdi Sayın Öcalan’ın kapısına gidiyor, Kürt halkına yaptığı zulmü bir oy karşılığında unutarak, farklı bir politika, farklı bir anlayışla yola çıkıyor.”

Yeşil Sol Parti, dün milletvekili adaylarıyla birlikte; Mardin’in Nusaybin ilçesinde miting düzenledi. Mitingde eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın konuşması oynandı. Mitinge katılan ve görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, şunları söyledi:

“Bu nedenle 14 Mayıs seçimleri bizim için çok değerli. Gençlere sesleniyoruz. Siz halkımıza yardımcı olacaksınız. Oylama iptal olmasın, kötüye kullanılmasın diye evin içinde dolaşacaksınız, Yeşil’in altını mühürleyeceksiniz.” Sol Parti, bu gençlerin görevidir, Nusaybin’in tamamıdır, halkın görevidir.

İktidar partisi gideceğini görüyor. O ne yapıyor? İmralı’ya heyet gönderiyor. Yıllardır ailelerin izlemesini, avukatlarını görmelerini yasakladınız. Şimdi bir oy karşılığında Kürt halkına yaptığı zulmü unutarak Sayın Öcalan’ın kapısına gidiyor, farklı bir politika ve farklı bir anlayışla yola çıkıyor.”

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, cezaevinden avukatları aracılığıyla kullandığı Twitter hesabından 25 Nisan’da yaptığı açıklamada; “Sence Erdoğan İmralı’ya heyet göndererek ne istemiş olabilir? İstediğini alamayınca hepimizi ‘terör’le işbirliği yapmakla itham etmeye başlamış anlaşılan. Bu ikiyüzlülüğü takdiri size bırakıyorum. dedi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

meramajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu