Haber

Bakanlar Kirişci ve Karaismailoğlu, Antalya’daki toplu açılış töreninde konuştu

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Antalya’da 1,5 yılda yanan 60 bin hektar ormanın yüzde 95’i yeniden yeşillendirilerek ağaçlandırıldı.” dedim.

Bakan Kirişci ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kepez ilçesinde Turgut Özal ile bir araya geldi. SporCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla salonun önünde düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu.

Kirişci, üretimin başkenti Antalya ile gurur duyduklarını söyledi. Kumluca, Finike ve Demre’de sel olduğunu hatırlatan Kirişci, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte vatandaşların mağduriyetini gidermek için bölgeye gittiklerini ve analizler ürettiklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kumluca, Finike ve Demre’ye müjdeli haberler vereceğini ifade eden Kirişci, “Mal kaybı önemli olduğu için teselli bulduğumuz sel nedeniyle Kumluca, Finike ve Demre’ye geçmiş olsun diliyorum. ancak herhangi bir can kaybı olmadı.” dedim.

Antalya’nın 28 Temmuz 2021’de Türkiye tarihinin en büyük yangınlarından birini yaşadığını hatırlatan Kirişci, “Antalya’da toplam 60 bin hektar alan yandı. Türkiye genelinde 139 bin 500 hektar alan yandı. Yangınların yaraları. iyileşti.1.600 hektar alana tohum ekildi, 14.400 hektar alana fidan dikildi.Kalan 10 bin hektar kendi kendine ağaçlandırmaya bırakıldı.Antalya’da 1.5 yılda yanan 60 bin hektar ormanın yüzde 95’i yıl yeniden yeşillendi, ağaçlandırıldı.” dedi.

“Dünya krizlerle boğuşurken Türkiye yatırımlarına devam ediyor”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, milletin desteği ve gücüyle hizmetlerine devam edeceklerini belirtti.

2021 yılında Manavgat’ta değerli bir yangın çıktığını ve yaklaşık bir ay önce Kumluca’da önemli bir sel felaketinin meydana geldiğini hatırlatan Karaismailoğlu, “Türkiye’de bu devlet nerede? Sözde ihtiyarlık günleri geride kaldı. Artık devlet, milletiyle birlikte bütün zorlukların üstesinden gelmekte ve afetler bitmeden afetlerin izlerini silmektedir.” dedi.

Türkiye’de son 20 yılda çok şeyin değiştiğini kaydeden Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

“Yapılan çalışmalarla Antalya ve Türkiye büyüdü. Bakanlık olarak Alanya’dan Kaş’a kadar Antalya’nın her köşesinde devam eden birçok çalışmamız var. Bunları birer birer bitirip hizmetinize sunuyoruz. Dünya bununla mücadele ederken. Krizler, Türkiye yatırımlarını artırmaya devam ediyor. Sebebi de bu. “Güçlü bir cumhurbaşkanı ve iradesi sayesinde. Önümüzde seçimler var. Antalya bu seçimlerde tüm dünyaya sesini duyurmaya hazır mı? Dünyanın en gelişmiş 10 ekonomisinden biri olmaya ve inşallah büyük bir güçle Türkiye ile birlikte çalışmaya hazır mısınız?”

Karaismailoğlu, bugün açılışı yapılacak projelerin kente hayırlı olmasını diledi.

uskudar-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu