Haber

AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç: “Seçimlerimiz ülkemize ve milletimize hayırlı olsun”

AK Parti Küme Başkanvekili Yılmaz Tunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Anayasa’nın 116’ncı maddesinin verdiği yetkiyle 14 Mayıs’ta cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin yenilenmesine ilişkin kararı imzaladığını hatırlatarak, kararın Türkiye için hayırlı olmasını diledi.

Tunç, yaptığı yazılı açıklamada, “yüzyılın felaketi” olarak da nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin açtığı yaraları sarmak ve yıkılan şehirleri normale döndürmek için vakit kaybetmeyi göze alamayacaklarını söyledi.

Türkiye’nin büyük felaketin doğrudan ve dolaylı etkilerini ortadan kaldıracak güçlü bir yönetime sahip olduğunu belirten Tunç, “Türkiye’miz seçim sürecini başarıyla atlatarak depremden zarar gören 81 ilimiz ve ilimiz için birlik olmaya devam edecektir.” değerlendirmesini yaptı.

“Seçimlerimiz, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun”

AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın öncelikli gündeminin deprem olduğunu vurgulayan Tunç, şu ifadeleri kullandı:

“Depremden etkilenen, ikamet veya seçmen kaydı değiştiren kardeşlerimizin hak ve imkanlarından mahrum kalmaması için her türlü tedbiri ve adımı atmaya kararlıyız. AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak. Öncelikli gündemimiz depremler. “Bu nedenle depremlerden etkilenen 11 ilimiz, 81 ilimiz ve Türkiye için hızlıca söylüyoruz. Seçimlerimiz ülkemize ve milletimize hayırlı olsun.”

seferihisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu