Haber

Kayseri Kocasinan protokolü sahaya indi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kocasinan Belediye Başkanı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın talimatıyla belediyeye bağlı tüm tesislerin kapıları vatandaşların hizmetine açıldı. Geceyi tesislerde geçiren vatandaşları ziyaret eden Önder Çolakbayrakdar, Kaymakam İlhan Abay ile birlikte vatandaşlarla tek tek sohbet etti. Vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirerek Önder Çolakbayrakdar’a teşekkür ettiler. Önder Çolakbayrakdar, “Vatandaşlarımıza hizmet için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Bu günleri birlik ve beraberlik içinde atlatacağız” dedi.

Vatandaşlar, “Efendim yine deprem olacak diyorlar, doğruluk payı var mı?” Soru üzerine vatandaşların yüreğine su serpen Önder Çolakbayrakdar, “Deprem olabilir de olmayabilir de. Zaman insanın bilebileceği bir şey değil. Bugün, bu saatte, şurada burada bu büyüklükte deprem olacak diyorlar. Bunlar doğru şeyler değil. İnsanları paniğe sürüklemenin bir anlamı yok. Moralimizi bozmayacağız, inşallah daha iyi oluruz. Tüm imkanlarımız ile vatandaşlarımıza hizmet etmek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Kocasinan Belediyesi’nin tüm tesislerinin vatandaşların hizmetinde olduğunu belirten Lider Çolakbayrakdar, “Mahallelerde çadır kurduğumuz yerler var. 100’e yakın noktada güvenli toplanma alanlarımız mevcuttur. 5 ekibimiz sürekli çorba dağıtıyor. Kaymakamımız bey ile fırına gittik. Ekmek fırında yapılır. Ekmeği alıp vatandaşlarımıza dağıtacağız” dedi.

Belediye Başkanı Ahmetçolakbayrakdar, depremin ardından belediyenin iş makineleri ve belediye çalışanlarının hızlı bir şekilde Kahramanmaraş’a gönderildiğini, arama kurtarma çalışmalarına takviye güç verdiklerini sözlerine ekledi.

altinovahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu