Haber

Erdoğan, Suudi Arabistan’da uyuşturucu ticareti yapmaktan idam cezasına çarptırılan 3 Türk’ü ülkeye getirmek için devreye girdi.

Suudi Arabistan’ın Samandağ ilçesinde yaşayan ve çalışmak için Suudi Arabistan’a giden Mehmet ve Anıl Binicioğlu kardeşler ile Ertan Özçelik idam cezasıyla yargılanıyor. Hataylı işçilerin “uyuşturucu kaçakçılığı” yaptıkları iddiasıyla idam cezasının Eylül ayında ailelerine tebliğ edildiği bildirildi.

Milletvekilleri aracı oldu

Duvar’dan Burcu Özkaya Günaydın’ın haberine göre, işçilerin aileleri sorunu Hatay milletvekilleri aracılığıyla çözmeye çalışıyor. AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman ve CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, dün TBMM’de açıklama yapan ve idam cezasına çarptırılan işçiler için Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir araya geldi.

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Suudi Arabistan’da idam cezasına çarptırılan 12 kişinin Türkiye’ye getirilmesini sağladıklarını belirtti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SUUDİ YETKİLİLERLE GÖRÜŞTÜ

Topal’ın ardından söz alan AKP’li Hüseyin Yayman, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile sabah bütçe görüşmelerinde görüştüklerini belirterek konuyu tekrar hatırlattı.

İşçilerin akıbetiyle ilgili çok sayıda telefon geldiğinin altını çizen Yayman, “Dışişleri Bakanımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Suudi yetkililerle konuyu görüştüklerini ve ilerleme kaydettiklerini söyledi. Yakında Türkiye’den müjdeli bir haber. Bugüne kadar birçok vatandaşımızı idamdan kurtarmak için üzerimize düşeni yaptık. Sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalıştık. Konunun takipçisiyiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu